MARIE ŠUBROVÁ

Praxe

Lepší než stovky hodin teorie :)

 

Instruktor aerobicu

Český svaz Aerobicu a Fitness FISAF, 28 let

Instruktor zdravotní TV

ASPV, 21 let

Osobní fitness trenér

10 let

Trenér skupinových lekcí

20 let

    Poběž a pohni jsou slova která v dětském věku mohou předznamenávat nějakou pěknou lumpárnu a nebo to byla jednoduchá hesla jak svým dětským kamarádům oznámit, že je už po lumpárně. Nebylo nic jednoduššího než prostě běžet. Být líná a zůstat stát by se tehdy určitě nevyplatilo. Tato dvě slova jsem si dokonale osvojila a co víc, zamilovala si je.

 

    Můj skutečně koordinovaný pohyb začal s gymnastikou, pak následovala atletika. Královna sportu, jak se atletice říká, mě v té době naprosto pohltila. Účast na všech školních olympiádách a různých soutěžích pro mě byla samozřejmost. Jako každý správný sportovec jsem si přidávala a začala zkoušet nové věci. Pohyb z jiného soudku? Může být! A tak jsem vyzkoušela balet i moderní tancování. Jenže to stále nebylo ono. Až mě jednou moje kamarádka vzala na aerobic. Hudba a sestavy to bylo ono. Stala jsem se instruktorkou a věnovala jsem se aerobicu 28 let. Aerobic mě opravdu bavil, jenže nic netrvá věčně a tak byla na programu změna.

 

    Fitness, crossfit a silové kruháče, to byla má další cesta. Byla to šťastná volba. Čím déle se tomu věnuji, tím více mě to baví. Celé by se to dalo označit za životní vášeň, zrovna jako běh. Ten pocit uvolnění a svobody, když běžíte. Není možné to nemilovat.

 

    Později jsem vyzkoušela OCR závody a byla jsem okouzlena. Trochu jako to malé dítě, celá od bláta mávám na své přihlížející přátele, kteří mě přišli povzbudit. Ptají se mě jestli mě tohle opravdu baví. Mezi námi, podívejte se na malé dítě které stojí celé promáčené uprostřed kaluže a tváří se, že právě objevilo cíl svého života. Ano jeho radost je, podle mě, stejně nepochopitelná ale i upřímná, jako ta má. Takže svým přátelům vždy odpovídám, ano baví.

 

    Nyní jsem trenérkou, která pomáhá ostatním být v kondici a cítit se jednoduše skvěle.

 

    Tohle jsem já - žena, která miluje svoji práci a dělá ji od srdce.

Jsem sama sebou, všichni ostatní už existují :)
20200921_125145.jpg
20210429_163242.jpg